Mersin’de 2022’de Tece Polisevi’ne terör saldırısıyla yargılanan 8 sanık beraat etti

Mersin 2. Ağır Ceza Mahkemesi, 26 Eylül 2022 tarihinde polisevi saldırısıyla ilgili olarak verdiği kararı açıkladı. Mahkeme heyeti, Sait D, Abdulgalip G, Zeki Ö, Mazlum K, Mazlum D, Kahraman B, Ahmet E. ve Fatih S’nin suçlamalardan beraat etmelerine hükmetti. Ayrıca, firari sanıklar Dilşah Ercan ve Ahmet Ahmo’nun dosyasının ayrılmasına karar verildi.

Olayla ilgili olarak, iki kadın teröristin 26 Eylül 2022’de polisevine düzenlediği saldırıda, polis memuru Sedat Gezer şehit oldu ve meslektaşı Abdulkadir Öztürk yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren teröristler, üzerlerindeki patlayıcıları infilak ettirerek yaşamını yitirdi.

Savcılığın mütalaasında, 2’si firari 10 sanık hakkında “devletin birliğini ve ülke bütünlüğünü bozma”, “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürme”, “kişiyi yerine getirdiği kamu görevi nedeniyle tasarlayarak öldürmeye 7 kez teşebbüs”, “kişiyi tasarlayarak öldürmeye 3 kez teşebbüs”, “mala ve kamu malına zarar verme” ile “tehlikeli maddeleri izinsiz bulundurma veya el değiştirme” suçlarından ceza isteniyordu.

Odatv.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x