Milas’ın 7 Mahallesine 350 Adet Akıllı Sistem Yerüstü Çöp Konteyneri

Milas Belediyesi, pilot bölge olarak belirlediği 7 mahalledeki toplam 350 adet akıllı sistem yerüstü çöp konteyneri ile daha temiz, daha bakımlı bir çevre ve doğru atık yönetimini yaygınlaştırmak için çalışmalarını sürdürüyor.

MAVİ – SARI VE KIRMIZI İKAZ RENKLERİ…

‘Akıllı Sistem Atık Toplama ve Kent Temizliği Yönetimi’ kapsamında gerçekleştirilen proje kapsamında pilot bölge olarak belirlediği 7 mahalleye toplam 350 adet akıllı sistem yerüstü çöp konteyneri yerleştiren Milas Belediyesi, çöp toplama işini kolaylaştırıp daha hızlı yol alma yöntemini belirledi. Milas’ın Cumhuriyet, Hacıapti, Şevketiye-Ahmet Çavuş Hayıtlı, Hacıilyas, İsmetpaşa, Emek ve Beçin mahallelerinde hayat bulan proje, web tabanlı olup online olarak mavi, sarı ve kırmızı renk ikaz vererek doluluk oranlarının masa başından takip edilmesine olanak tanıyor.

YAKIT VE PERSONEL TASARRUFU…

Hayata geçirilen proje ile maliyetlerde ciddi düşüş sağlandığını belirten Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat; “Yakıt ve personel tasarrufunun sağlanması, çöp konteynerlerinin dolup taşmasının önüne geçerek görüntü kirliliği, koku ve sinek oluşumunun önlenmesi gibi olumlu yönleri olan projemizi kentimize kazandırmanın gururunu yaşıyoruz.” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x