SSK, Bağ-Kur bütün emeklilere müjde: Seçimlerden hemen önce emeklilere büyük jest: Erdoğan’ın çok gizli hazırlattığı son planı sızdırıldı

Emeklilerin maaşlarına %49,25 oranında bir zam yapıldı. Bu zam oranıyla birlikte en düşük emekli maaşı 10 bin TL’ye yükseldi.

Ancak, yapılan zammın emeklilerin geçim sıkıntısına tam anlamıyla çözüm olup olmadığı konusunda belirsizlik devam ederken, gözler zammın ardından bayram ikramiyesine çevrildi.

Geçtiğimiz yıl 2 bin TL olan bayram ikramiyelerine %50 zam yapılarak 3 bin TL’ye çıkartıldı. Bu zam oranı, emeklilerin tepkisine yol açarken, seçim öncesi seyyanen zam beklentisi kamuoyunda belirmeye başladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, en düşük 10 bin lira olan emekli maaşının, vatandaşlar için yetersiz olduğunu ifade etmişti. Ayrıca, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu yılın emekliler için önemli olacağına dair açıklamaları da dikkat çekti.

Nisan ayında emeklilerle ilgili destek paketinin Meclis’te ele alınacağı konuşulurken, emekli maaşlarındaki yetersizlikle ilgili seyyanen zam yapılıp yapılmayacağı büyük bir merak konusu haline geldi.

Kamuoyunun yakından takip ettiği SGK Uzmanı İsa Karakaş, emeklilerle ilgili önemli bilgileri paylaştı.

TGRT Haber kanalında Alper Altun’un sunduğu ‘Bi Bakalım’ programında konuşan İsa Karakaş, gelen kulis bilgilerini paylaştı ve seçim öncesi emeklilere düşünülen zam haberini programa katıldığı sırada açıkladı.

İsa Karakaş, konuyla ilgili her zaman olumlu bir bakış açısına sahip olduğunu ve temmuz ayının başından itibaren seyyanen zammın kaçınılmaz olduğunu sürekli olarak ifade ettiğini dile getirdi.

Emeklilerin durumunun belirgin olduğunu vurgulayan Karakaş, “Biz gerçekleri konuşuyoruz. Seçim öncesi emeklilere 5 bin TL seyyanen zam gelme olasılığı bulunabilir.” şeklinde ifade etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x